Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

95 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2018/2019


VIDEO-POCZTÓWKA Z LO

Uwaga casting!

Studniówka 2018

Studniówka 2018

    19 stycznia 2018 roku  w sali bankietowej „Platinum” w Budzyniu odbyła się Studniówka. Trzecioklasiści wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi spotkali się w elegancko udekorowanym lokalu, aby wspólnie bawić się i świętować. Bal tradycyjnie rozpoczął się polonezem, w mistrzowskim wykonaniu uczniów naszego liceum. Bardzo podniosłą chwilą okazało się również wręczenie maturzystom koniczynek przez ich wychowawców. Mają być one szczęśliwym talizmanem, symbolem powodzenia na majowym egzaminie. Pomyślności oraz wspaniałych wyników życzył uczniom również Pan Dyrektor, kierując do nich wiele pięknych i motywujących słów. Gdy oficjalna część uroczystości dobiegła końca wszystkie pary ruszyły na parkiet, by przy akompaniamencie ulubionej muzyki tańczyć aż do późnej nocy. Uśmiechnięte twarze uczestników balu sugerują, że będą oni wspominać ten wieczór z sentymentem jeszcze przez długi czas.

Zapraszamy do galerii zdjęć

                                                        Uczennica klas III

Licealistki w Turnieju Halowej Piłki Nożnej

Licealistki w Turnieju Halowej Piłki Nożnej

    Dnia 22 stycznia przeprowadzony został I Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Naczelnika Edukacji Wydziału Starostwa Powiatowego, którego LO Czarnków było współorganizatorami. Zawody odbyły się w hali widowiskowo-sportowej w Wieleniu. Do rywalizacji zgłosiło się 5 drużyn : Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie, Edukacja Lubasz, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, Zespół Szkół Wieleń i oczywiście nasze dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie. W skład zespołu wchodziła Karolina Jabłonowska, Malwina Czerwińska, Weronika Kawlewska, Kinga Piochacz, Zofia Dymek, Marta Mikołajewska, Agnieszka Grundt, Klaudia Górzna, Hanna Jędraszczak oraz Aleksandra Dolna. Trenerem piłkarek był Pan Adam Drozdowicz. Obsługę sędziowską zawodów zapewnili profesjonalni sędziowie z Kolegium Sędziów OZPN Piła – Wojciech Sikora i Bartek Pertek.

Klasy Ib i Ic w Poznaniu

Klasy Ib i Ic w Poznaniu

    15 grudnia 2017 roku uczniowie klas Ib i Ic czarnkowskiego liceum wybrali się do Poznania pod opieką wychowawców Jacka Szarego oraz Sebastiana Nowaka.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie poznańskiej Palmiarni. Pani przewodnik w bardzo przystępny oraz interesujący sposób przedstawiła nam ciekawostki dotyczące roślinności różnych stref klimatycznych. Mogliśmy też "porozmawiać" z papugami, spróbować naturalnych przypraw i podziwiać ryby pływające w ładnie utrzymanych akwariach.

Janko TV prezentuje "Kolędowanie 2017"


22 grudnia 2017r. po raz trzeci w historii zorganizowaliśmy licealne kolędowanie - pracownikom MCK w Czarnkowie, wszystkim zaangażowanym w organizację koncertu i oczywiście wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy!

Wielkopolski Konkurs Matematyczny "Supermatematyk"

Wielkopolski Konkurs Matematyczny "Supermatematyk"

    Dnia 9 grudnia 2017r. w Pile odbył się I etap Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk". W konkursie udział wzięli uczniowie klas I: Agnieszka Grundt z Id, Sandra Ewald z Ia, Marta Mikołajewska z Ia, Aleksnadra Dolna z Ic, Anna Skowron z Id, a także uczniowie klas II: Tobiasz Gruszczyński z IId, Norbert Rybarczyk z IId, Adrian Swadzyniak z IIc, Marta Żukowska z IId, Aleksander Mróz z IId i Daniel Adamek z IIb.

   Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie: Anna Skowron z klasy I, a z klas II - Norbert Rybarczyk,  Aleksander Mróz, Adrian Swadzyniak, Tobiasz Gruszczyński.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w półfinale!

 

Szczęśliwa siódemka

Szczęśliwa siódemka

  8 grudnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Czarnkowie odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Radomira Pertka oraz Sebastiana Nowaka - anglistów z czarnkowskiego LO.

 W tegorocznej edycji wzięło udział 108 uczniów z następujących 9 szkół ponadgimnazjalnych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego: Zespół Szkół Technicznych w Trzciance, Liceum Ogólnokształcące w Trzciance, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance, Edukacja Lubasz, Zespół Szkół Leśnych w Goraju, Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie oraz Liceum Ogólnokształcące w Czarnkowie. Etap szkolny miał miejsce na początku listopada, a na grudniowym finale spotkali się najlepsi angliści ze zgłoszonych szkół. Niestety reprezentant ZSP w Trzciance nie dotarł na finał.

 

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

 

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
pełnych miłości i ciepła rodzinnego
oraz szczęścia i pokoju

w nadchodzącym Nowym Roku

 


                 życzą


Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie
Liceum Ogólnokształcącego
im. Janka z Czarnkowa
w Czarnkowie

 

Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Ping-Pongu

Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Ping-Pongu

    Dnia 19 grudnia odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Rozgrywki zorganizowane zostały w Objezierzu, gdzie znajduje się hala sportowa Obornickiego Centrum Sportu. W turnieju udział brały najlepsze szkoły z zawodów rejonowych w kategorii dziewcząt i chłopców oraz II drużyna z rejonu ubiegłorocznego Mistrza Wielkopolski. Oznacza to, że do zawodów przystąpiło 8 zespołów żeńskich (ZSE Kalisz, III LO Konin, I LO Leszno, ZSP Nietążkowo, LO Czarnków, I LO Szamotuły, LO Jarocin, 6 LO Poznań) oraz 8 męskich (ZSP Zduny, ZSE-U Żychlin, ZSET Leszno, CKZiU Wyrzysk, ZS Kórnik, ZS 3 Szamotuły, ZSP NR 3 Gniezno, 21 LO Poznań). Nasze zawodniczki Agata Ławińska, Zosia Sotek oraz Justyna Dudek zapewniły sobie awans do finału, dzięki wygranej podczas Licealiady Rejonu Pilskiego. Reprezentantki przygotowywał  pana Sławomir Krueger.

Rozgrywki przeprowadzone zostały systemem do dwóch przegranych. Wszystkie pojedynki były bardzo zacięte i wyrównane. Każdy walczył do samego końca, przez co różnice były niewielkie. Drużyny udowodniły, że zdobyty wcześniej tytuł mistrza rejonu nie jest wcale przypadkiem, czy jednorazowym sukcesem. Pierwsze starcie ułożyło się dla nas bardzo pozytywnie i zakończyło się zwycięstwem naszych reprezentantek. Jednakże w kolejnych spotkaniach na dziewczęta czekały przeciwniczki, które wykazywały się wyśmienitą formą. Tego dnia bezkonkurencyjne okazały się tenisistki z I Liceum im. Ks. Piotra Skargi w Szamotułach oraz tenisiści z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie.

Naszym zawodniczkom dziękujemy za zaangażowanie i silną wolę walki.

Zapraszamy do galerii

Natalia Furman kl. II B

 

Wygenerowano w sekund: 0.11
1,061,589 unikalne wizyty